background

HIFU 3D - Lifting tváre (Ultherapia)

Ultrazvukový prístroj HIFU 3D

Ultrazvukový prístroj HIFU 3D (High Intensity Focused Ultrasound) patrí v súčasnosti medzi najmodernejšiu a najúčinnejšiu neinvazívnu techniku na omladenie a lifting tváre. Ide o jediné ultrazvukové ošetrenie schválené FDA, určené na lifting pokožky spodnej časti tváre, krku, spevnenie pokožky pod bradou a na lifting obočia, ako aj na zlepšenie vzhľadu vrások na pleti, krku i dekolte.

Priebeh ošetrenia

Ošetrenie sa vykonáva hlboko v tkanive, vo vrstve SMAS – Superficial Musculo-Aponeurotic System, ktorá sa rozprestiera nad svalovým systémom tvárovej oblasti, teda v oblasti, ktorú doteraz riešila len plastická chirurgia.

WhatsApp Image 2022-03-23 at 09.13.19 (3)- web.jpg

Ošetrenie sa vykonáva bez poškodenia povrchu pokožky. V niektorých prípadoch môže byť pokožka začervenaná, ale toto zmizne do niekoľkých hodín. Niektorí ošetrovaní môžu mať jemný opuch, pociťovať svrbenie alebo bolestivosť na dotyk. Tieto príznaky sú len mierne a dočasné a vyskytujú sa minimálne.

background

Účinok po ošetrení

Účinok po ošetrení môže byť rozdielny pri jednotlivých klientoch. Závisí od toho, koľko prítomného naturálneho kolagénu sa nachádza v tkanive. Čím je lepší stav kolagénu, tým je samozrejme lepší celkový výsledok. Ale žiaľ, to veľakrát pred ošetrením nedokáže odhadnúť ani lekár, takže vždy je tu riziko, že klient nedosiahne žiaduci viditeľný efekt na svojej pleti.

Niektorí vidia viditeľné výsledky už po 3 dňoch po ošetrení, avšak najlepšie výsledky môžu byť viditeľné zvyčajne po 2 až 3 mesiacoch po ošetrení, pretože sa aktivuje tvorba kolagénu, pokožka sa prirodzene vypína a nadobúda jemnosť a sviežosť. Tento omladzovací proces pozastaví, resp. spomalí proces starnutia, ktorý môže pretrvávať roky. Avšak prirodzený proces starnutia nie je možné zastaviť, preto na udržanie mladistvého stavu pleti je nutné dodržiavať správnu životosprávu, pravidelnú kozmetickú starostlivosť a opakovať procedúru po 12 až 18 mesiacoch.

Ošetrenie sa odporúča ľuďom po 35. roku, kedy už dochádza k postupnému ochabovaniu pokožky, a tento proces sa ošetrením oddiali na niekoľko rokov. Ide o prístroj, pomocou ktorého sa dajú dosiahnuť úžasné výsledky jedným jediným ošetrením.

Máte záujem o ošetrenie?

Kontaktujte ma telefonicky alebo cez Facebook: